szkółka roślin ozdobnych

           produkcja i sprzedaż

.

 

Nasze rośliny

Zajmujemy się produkcją i sprzedażą detaliczną roślin ozdobnych. Materiał rozmnożeniowy pochodzi z własnej uprawy oraz od renomowanych polskich producentów. Wszystkie nasze rośliny są zdrowe, dorodne i piękne. Proponujemy całą gamę znanych i lubianych roślin dla zakładających ogrody od podstaw,

a jednocześnie staramy się stale urozmaicać nasz asortyment o nowości.

Oferujemy dziesiątki odmian. Wśród nich są rośliny do obsadzania skalniaków, wrzosowisk, do tworzenia kompozycji przestrzennych, na niskie i wysokie żywopłoty, do pojemników i na obwódki.

Każda z roślin jest oznaczona odmianowo lub gatunkowo.

Plac sprzedażowy Klucze

Nasz  główny plac sprzedażowy znajduje się w Kluczach na ulicy Bolesławskiej 43a.

Plac sprzedażowy Bukowno

Drugi plac sprzedażowy otworzyliśmy w 2015 roku w  Bukownie przy ulicy Nowej 4.  Znajduje się on naprzeciwko Intermarche po drugiej stronie ulicy Kolejowej.

Produkcja roślin

Plac produkcyjny to miejsce, gdzie przygotowujemy sadzonki i pielęgnujemy nasze rośliny do czasu, aż osiągną wielkość handlową. Dopiero wtedy można obejrzeć i kupić je na placach sprzedażowych.

 

Najpiękniejsze...

 

Berberysy

Bogactwo barw i form berberysów powoduje, że ich zastosowanie jest wszechstronne - obwódki, kompozycje, żywopłoty, wrzosowiska... 

Nie mają dużych wymagań, choć wolą glebę lekko kwaśną, a odmiany o kolorowych liściach potrzebują do pięknego wybarwienia słońca. Można je przycinać i formować. Mają kolce.

Żurawki i żuraweczki

Żurawki i żuraweczki to byliny, które zdobią ogród cały rok. Mnóstwo kolorów powoduje, że jeszcze jedną i…jeszcze jedną pragniemy mieć w swoim ogrodzie. Barwa liści zależy od nasłonecznienia i pory roku – zatem bywa zmienna. U niektórych odmian barwne i bardzo dekoracyjne są również kwiaty.

Krzewuszki

Krzewuszki ( Weigela ) to krzewy liściaste, zrzucające liście na zimę o dobrej mrozoodporności. To bardzo ciekawa grupa roślin do ogrodu, ponieważ ma wszechstronne zastosowanie dzięki różnorodności barw liści, koloru kwiatów i rozmiarów. Co roku mamy w sprzedaży kilka odmian.

 

Wybierz swój kolor

 

Słoneczny żółty

Gdy w ogrodzie rosną  rośliny o ciemnym zabarwieniu liści i igieł, pragniemy rozjaśnić swój ogród, wpuścić nieco słońca. Żółty to kolor energii, radości, optymizmu i szczęścia.

Uniwersalna biel

Klasyczna biel pasuje do każdej kompozycji. Pięknie odbija się na tle ciemnej zieleni, wnosi elegancję, prostotę,  spokój i wrażenie czystości.

Dostojny fiolet

Fiolet wprowadza do ogrodu powagę, elegancję. Odpowiednio zestawiony sprawia, że ogród staje się tajemniczy, magiczny, a także nieco egzotyczny.

 

Wśród sprzedawanych przez nas roślin są także świerki i jodły w doniczkach, które największym powodzeniem cieszą się w okresie przedświątecznym.

 

"Kalina" szkółka roślin ozdobnych/ usługi ogrodnicze  tel. 504058380

Klucze, Olkusz, Przeginia, Wolbrom, Bukowno, Bolesław, Sławków, Dąbrowa Górnicza, Jaworzno, Trzebinia, Zawiercie 

Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now